Суд виніс вирок колишньому керівнику комунального підприємства, який під час окупації Снігурівки співпрацював з російськими військовими, допомагаючи їм рити окопи та ремонтувати техніку, – повідомляє сайт IPC.org.ua . Йдеться про Сергія Торського, який у вересні 2022 року очолив підприємство, створене окупантами на базі КП «Снігурівський комунальник». Під його керівництвом підприємство передавало загарбникам техніку громади та здійснювало ремонт військової техніки росіян. Чоловіка затримали у листопаді 2023 року. У суді Торський намагався виправдатися, заявляючи, що діяв під тиском та погрозами. Проте свідки спростували ці твердження й підтвердили, що він добровільно надавав техніку окупантам, а працівники КП у цей час отримували зарплату від 20 до 30 тисяч російських рублів на місяць. Суд визнав його винним за ч.5 ст.111-1 КК України – колабораціонізм. Йому призначили 2,5 роки позбавлення волі з конфіскацією частини майна, строк ув’язнення рахуватиметься з дати затримання. Крім того, Торському заборонено 10 років обіймати керівні посади в органах влади. Коментар Начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта підкреслив, що цей вирок є важливим сигналом: «Кожен, хто добровільно допомагав окупантам у нашій громаді, має понести справедливе покарання. Немає і не буде виправдань для тих, хто зрадив свою державу у такий важкий час. Справедливість рано чи пізно наздожене кожного колаборанта». Довідково За даними Офісу Генерального прокурора, станом на серпень 2025 року в Україні відкрито понад 7 500 кримінальних проваджень за фактами колабораційної діяльності. Уже понад 500 осіб засуджені судами різних інстанцій. Справи на кшталт вироку Торському демонструють, що навіть у прифронтових громадах триває відновлення справедливості й притягнення до відповідальності тих, хто обрав шлях зради.